Blog

Projekt domu prefabrykowanego

Projekt domu prefabrykowanego – gotowy czy indywidualny?

Budowa domu na podstawie gotowego projektu jest wielkim ułatwieniem. Wystarczy znaleźć wymarzony projekt, który będzie odpowiedni dla wszystkich domowników oraz jego realizacja zamknie się w planowanym budżecie. Najlepiej wybrać projekt domu, który będzie funkcjonalny, tak aby w przyszłości mieć możliwość ewentualnej przebudowy.

Szukając projektu dla siebie mamy do wyboru projekt gotowy bądź indywidualny. Ceny takich projektów są zróżnicowane cenowo z uwagi na metraż czy stosowaną technologię budowy.

Jeżeli zależy nam na stworzeniu unikatowego domu, całkowicie indywidualnego możemy udać się do architekta, który posiada uprawnienia budowlane. Zlecając indywidualny projekt możemy stworzyć dom całkowicie pod nasze preferencje. Może się tam znaleźć wszystko od funkcji czasowego otwierania bramy przed przyjazdem do domu czy automatycznego odpalania światła w różnych pomieszczeniach, po ustawianie temperatury w danych pomieszczeniach. Ograniczeniem przy tworzeniu takiego projektu jest nasza wyobraźnia oraz budżet. Koszty wykonania indywidualnego projektu jest wyższy niż projektu gotowego.

Znacznie tańszym sposobem jest wybranie projektu gotowego, być może wybranego z typowego katalogu, który zawiera domy o przeróżnych kształtach, układach i powierzchniach.  Decydując się na takie wyjście tracimy możliwość ingerowania w projekt, z wyłączeniem granic ustalonych wcześniej przez autora. Niezbędnym elementem będzie wcześniejsze sprawdzenie czy projekt będzie zgodny z warunkami określonymi przez MPZM albo WZ oraz zlecenie zaadoptowania działki. Oznacza to, iż należy udać się do geodety, który naniesie znajdujące się budynki i ich obrysy jak i również te które aktualnie projektujemy.

Na naszej stronie znajdą Państwo wyszukiwarkę z katalogiem gotowych projektów, współpracujemy z najlepszymi biurami projektowymi w Polsce. Katalog jest tak obszerny, że dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego! Natomiast jeżeli są Państwo Inwestorami z wizją na swój dom, to tak informacyjnie – posiadamy również biuro projektowe, a nasi Architekci zaprojektują indywidualny projekt na Państwa życzenie.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this