Blog

Wybuduj swój dom prefabrykowany

Wybuduj swój dom prefabrykowany

Czym jest dom prefabrykowany?  Najprościej mówiąc jest to dom, składany z gotowych elementów, wcześniej wyprodukowanych ścian, stropów oraz dachu. Dostarczany jest przez wykonawcę bezpośrednio na miejsce budowy samochodami ciężarowymi, a montowany za pomocą dźwigu. Prefabrykaty stanowią ogromny postęp w budownictwie, pozwalający na spełnienie marzenia o własnym domu nie wiążący się z kilkuletnim zaangażowaniem czy skomplikowaną budową.

Technologia prefabrykacji jest bardzo powszechna w Europie i nabiera coraz większą popularność w Polsce. Z roku na rok widzimy zwiększające się zainteresowanie tego typu budową przez przyszłych Inwestorów. Dodatkowo energooszczędność takich budynków sprawia, że stanowią coraz większy udział w rynku domów jednorodzinnych.

Domy prefabrykowane tworzone są w wyspecjalizowanych fabrykach w kontrolowanych warunkach z użyciem nowoczesnych technologii oraz maszyn, a fachowcy są wyspecjalizowani do ich montażu. Sposób powstawania elementów budynku umożliwia inwestorowi sprawowanie kontroli nad procesem budowy oraz zapewnia, iż ustalona odgórnie cena nie ulegnie zmianie.

Domy budowane w technologii szkieletowej niczym się nie różnią wyglądem w stosunku do domów budowanych w sposób tradycyjny. Tradycyjny sposób kojarzy się ze żmudną budową, a mało osób wie że nowoczesne domu z drewna mogą powstać nawet w przeciągu 6 miesięcy. Realizacja takiej inwestycji jest bardzo szybka, a dzięki czemu Inwestor nie odczuwa zmian cen materiałowych które dokonują się na przestrzeni lat.

Wszystkie indywidualne wymagania, potrzeby i zapotrzebowanie energetyczne są ustalane z Inwestorem na etapie projektowania z uwzględnieniem dyrektyw UE oraz wymagań narzuconych przez prawo budowlane.

Prefabrykowane budynki zazwyczaj określa się jako drewniane domy modułowe, gdyż konstrukcja opiera się na drewnianej konstrukcji. W fabryce tworzonych jest aż 90% elementów. Gotowe elementy łączy się ze sobą na placu budowy, na wcześniej przygotowanej płycie fundamentowej.

Domy szkieletowe zazwyczaj ocieplane są wełną mineralną, która jest odporna na wysoką temperaturę i łatwo się dostosowuje do izolowanego miejsca, a obudowane są u nas specjalnymi płytami Fermacell. Takie budynki to gwarancja trwałych i wytrzymałych konstrukcji.

Prefabrykowany dom stanowi idealne rozwiązanie dla osób, którym bardzo zależy aby szybko wprowadzić się do nowego miejsca. Mogą one stać się budynkami mieszkalnymi jak i być pewnego rodzaju domkiem wypoczynkowym. Złożenie elementów, czyli montaż może trwać nawet trzy dni, a w kontekście użytkowym dom ten nie różni się niczym od domu tradycyjnego, a można nawet stwierdzić że jakościowo znacznie przewyższa dom tradycyjny.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this