Blog

BUDOWA DOMU ILE TRWA

BUDOWA DOMU ILE TRWA?

Czy budowa domu musi trwać długo? Otóż absolutnie NIE!

Technologia budowy domów prefabrykowanych dopiero wchodzi w nasz rynek budowlany i jeszcze nie wszyscy zdają sobie sprawę, że ta metoda umożliwia nam szybką budowę, a co najważniejsze szybszą przeprowadzkę we własne cztery kąty. Taki dom składa się z elementów tak zwanych prefabrykowanych, co oznacza że gotowe elementy takie jak ściany, stropy, dach powstają w halach produkcyjnych, po czym transportowane są na miejsce budowy i tam montowane zgodnie z projektem. Ale zacznijmy od początku.

Dom prefabrykowany montuje się na płycie fundamentowej, której wykonanie zajmuje średnio do tygodnia czasu. W między czasie, na hali wykonywane są już elementy domu, a po ich zrobieniu możemy przystąpić do montażu. Jak już wiemy ściany, stropy i dach przyjeżdżają na budowę w gotowej formie i wymagają tylko montażu. Składanie elementów oraz prace budowlane mogą zająć od trzech tygodni do maksymalnie 2 miesięcy. Musimy pamiętać, że za zwyczaj na placu budowy wykonuje się pokrycie dachowe, prace wykończeniowe oraz elewację.

Nasze domy z prefabrykatów są ponadto domami energooszczędnymi co powoduje, że zapotrzebowanie energetyczne na ich ogrzanie jest o wiele mniejsze, co daje wymierne korzyści w czasie ich użytkowania.

 

Ale to nie wszystko! Budowa domów prefabrykowanych to:

  • gwarancja jakości i stałych cen,
  • szybkość realizacji – możliwość zakończenia budowy nawet w 3 miesiące,
  • spokój i bezpieczeństwo – budowa z jedną firmą
  • elastyczność rozwiązań projektowych – projekt indywidualny lub gotowy,
  • pełny zakres usług – od projektu i pozwolenia aż do stanu deweloperskiego zamkniętego,
  • gwarancja jakości i stałych cen,
  • jakość prac budowlanych,
  • certyfikacja energetyczna – wyższa wartość budynku na rynku

 

A jak to jest w porównaniu do domów murowanych?

Jeśli chodzi o technologię tradycyjną, to tutaj musimy liczyć się z o wiele dłuższym czasem realizacji, a także dodatkowym czasem oczekiwania wynikającym z technologii i materiałów używanych na poszczególnych etapach robót. Warto zaznaczyć, że aby budowa była realizowana w miarę sprawnie potrzebne jest ścisłe trzymanie się założonego harmonogramu, co nie zawsze jest łatwe i możliwe do wykonania. Natomiast jeśli budowa domu tradycyjnego odbywa się systemem gospodarczym to każde opóźnienie pojedynczego wykonawcy kończy się opóźnieniem w wykonaniu następnego etapu pracy, co automatycznie wydłuża czas całej budowy. Proces osuszania budynku i czas w którym „osiada” też nie sprzyja korzystnie na całkowity czas wykonania robót, których nie da się przyspieszyć. Szacuje się że budowa domu metodą tradycyjną trwa średnio ok. 2 lata – rok na wymurowanie i zamknięcie budynku następny rok na prace wykończeniowe. Jest to nieporównywalnie dłuższy czas realizacji, w trakcie którego końcowy koszt zakupu materiałów i robót może ulec zwiększeniu.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this