Blog

Zalety mieszkania w domu prefabrykowanym: Dlaczego taka inwestycja się opłaca?

Istnieje wiele powodów, dla których mieszkanie w domu prefabrykowanym może być opłacalną inwestycją.

Decyzja o budowie domu to, prawdopodobnie jedna z najważniejszych i przełomowych chwil w życiu. Wybór pomiędzy mieszkaniem, a domem często jest jednym z głównych dylematów, przed którymi staje przyszły nabywca. Oba rozwiązania mają swoje atuty, ale dzisiaj skupimy się na zaletach mieszkania w domu.
Mieszkanie w domu prefabrykowanym to coraz popularniejsza opcja dla osób poszukujących własnego, komfortowego miejsca do zamieszkania. Domy prefabrykowane są budowane z gotowych, fabrycznie wykonanych elementów, które są dostarczane na miejsce budowy i montowane w krótkim czasie. Istnieje wiele powodów, dla których mieszkanie w domu prefabrykowanym może być opłacalną inwestycją. Oto kilka najważniejszych zalet tego rodzaju nieruchomości.

1. Oszczędności

Mieszkając w budynku wielorodzinnym mamy koszty utrzymania stałe, takie jak rachunki i opłaty. Miesięcznie średnio ok. 600 zł lub/i więcej. W skali rocznej daje to nam ok. 7 200 zł + rachunki. Inwestując w dom energooszczędny, wyposażony w nowoczesne technologie takie jak panele fotowoltaiczne lub dach solarny, czy połączoną z systemem ogrzewania np. pompą ciepła, to koszt utrzymania takiego budynku kształtuje się na poziomie ok. 120 zł miesięcznie, co zapewnia nam wydatek rzędu 1200 zł w skali roku. Łatwo policzyć, że taka energooszczędność daje wymierne oszczędności na przestrzeni każdego roku. Po 25 latach jest to kwota blisko 150 000 zł realnie zaoszczędzonych pieniędzy. Warto podkreślić, że na dziś koszt budowy domu energooszczędny to wydatek rzędu 5-6 tyś brutto za m2 – co istotne budynek ten już jest wyposażony w nowoczesne technologie typu rekuperacja, panele fotowoltaiczne lub dach solarny. Jak widać, cena jest bardzo przystępna.

2. Szybki czas budowy

Jedną z głównych zalet mieszkania w domu prefabrykowanym jest znacznie krótszy czas budowy w porównaniu do tradycyjnych domów murowanych. Elementy prefabrykowane są produkowane w fabryce, co eliminuje opóźnienia spowodowane warunkami atmosferycznymi czy problemami z dostawą materiałów budowlanych. Montaż domu prefabrykowanego może być zrealizowany w kilka tygodni, co oznacza, że można szybko wprowadzić się do nowego miejsca. Szacowany czas budowy domu prefabrykowanego w firmie HUS S.A. to 6 miesięcy.

3. Święty spokój

Nasze realizacje oddawane są w standardzie deweloperskim zamkniętym, gdzie inwestor we własnym zakresie wykonuje prace wykończeniowe według uznania. Dedykowany Projekt Manager koordynuje cały proces od początku do końca budowy i zapewnia wsparcie.

4. Koszty budowy i oszczędności

Mieszkanie w domu prefabrykowanym może być tańsze w porównaniu do tradycyjnych domów. Proces prefabrykacji pozwala na skrócenie czasu pracy i kosztów związanych z budową. Elementy prefabrykowane są wytwarzane w warunkach kontrolowanych, co prowadzi do mniejszej ilości odpadów i lepszej optymalizacji materiałów. Dodatkowo, domy prefabrykowane są energooszczędne i dobrze izolowane, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie i chłodzenie.

5. Jakość i trwałość

Domy prefabrykowane są budowane przy użyciu zaawansowanych technologii i precyzyjnych maszyn. Kontrola jakości w fabryce jest bardziej rygorystyczna, co przekłada się na wyższą jakość konstrukcji. Elementy prefabrykowane są wykonane z wytrzymałych materiałów, które zapewniają trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Domy prefabrykowane są również łatwe do konserwacji i nie wymagają częstych napraw. Szacowana żywotność takiego budynku, to aż 100lat!

6. Wielofunkcyjność i personalizacja

Mieszkanie w domu prefabrykowanym nie oznacza rezygnacji z indywidualizmu i własnego stylu. Obecnie na rynku dostępne są różnorodne projekty domów prefabrykowanych, które można dostosować do własnych potrzeb. Można wybrać układ pomieszczeń, wykończenie wnętrz, rodzaj elewacji oraz dodatkowe elementy, takie jak tarasy czy garaże. Istnieje również możliwość rozbudowy domu prefabrykowanego w przyszłości.

7. Ekologiczność i zrównoważony rozwój

W ostatnich latach rośnie świadomość ekologiczna, dlatego mieszkanie w domu prefabrykowanym może być odpowiedzią na te potrzeby. Proces prefabrykacji minimalizuje negatywny wpływ na środowisko, poprzez zmniejszenie ilości odpadów i emisji CO2. Ponadto, domy prefabrykowane mogą być wyposażone w rozwiązania energooszczędne, takie jak panele słoneczne czy systemy odzysku wody deszczowej.

Mieszkanie w domu prefabrykowanym ma wiele zalet, które czynią tę inwestycję opłacalną. Szybki czas budowy, oszczędności finansowe, wysoka jakość i trwałość, możliwość personalizacji, ekologiczność i zrównoważony rozwój to tylko niektóre z powodów, dla których mieszkanie w domu prefabrykowanym może być atrakcyjną opcją dla przyszłych nabywców. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie zbadać różne projekty i dostępne opcje, aby znaleźć dom prefabrykowany, który spełni wszystkie oczekiwania i potrzeby.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this