Blog

Dlaczego dom prefabrykowany

Dlaczego dom prefabrykowany?

Każdy z nas może potwierdzić, że w jakimś stopniu jest przyzwyczajony do rozwiązań dobrze mu znanych, niezmiennych i popartych wieloletnimi tradycjami. Trzeba jednak pamiętać, że znane nie zawsze oznacza lepsze, gdyż mamy do wyboru naprawdę wiele możliwości. Coraz częściej dzięki świadomej decyzji wybiera się budowę w technologii prefabrykowanej.

Zmontowanie budynku to zaledwie 3-6 dni, w tym czasie mamy już nasz dom w stanie surowym zamkniętym. Czas ten uzależniony jest oczywiście od metrażu domu, przy czym stawianie budynku który ma 300 m2 zajmuje jedynie 6 dni. Efekt pierwszych prac montażowych na placu budowy jest piorunujący! Widok tak szybko wznoszonego budynku  cieszy oczy, nie tylko Inwestorów, ale i wszystkich z pobliskiej okolicy. Nieraz mieliśmy do czynienia wręcz z wycieczkami obserwatorów, którzy bardzo pochlebnie wypowiadali się na „nowość budowlaną”, której byli świadkami.

Zaletą, która bardzo wysuwa się na przód jest fakt iż znacznie skraca się czas oczekiwania na dom, proces budowy trwa o jakieś 50 % krócej niż metodą tradycyjną. Realizacja budowy może się zamknąć nawet w sześć miesięcy, a Inwestor cieszy się zamieszkaniem w nowym, energooszczędnym domu. Kolejnym dużym  plusem  jest fakt, że pora roku nie ma znaczenia dla prowadzenia prac budowlanych, niejedno krotnie stawialiśmy budynki w okresie zimowym, a niska temperatura nie ma wpływu na realizację prac. Jest to spory atut, pozwalający na realizację budowy przez cały rok, bez przestojów związanych z negatywnymi warunkami atmosferycznymi. W porze suchej wymagane jest tylko wykonanie płyty fundamentowej, temperatura otoczenia ma dość duże znaczenie na tym etapie.  Elementy budynku, czyli ściany zewnętrzne, wewnętrzne, strop, dach tworzone są w komfortowych warunkach fabryki, pod zadaszeniem, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko zwilgotnienia prefabrykatów. Dzięki zapewnieniu sterylnych warunków pracy, wykonywane są elementy domu pod ścisłym nadzorem jakościowym. Kierownik Produkcji ściśle kontroluje proces wykonywania każdej ze ścian, co do milimetra – zgodnie z rysunkami warsztatowymi. Każdy centymetr ma tutaj znaczenie!

Warto zaznaczyć, że materiały zużywane przy produkcji są zazwyczaj materiałami ekologicznymi, dobranymi z zamysłem budowy budynku energooszczędnego.  Odpowiednio izolowane ściany umożliwiają zyskanie dodatkowej przestrzeni w domu, ale również zachowanie  akustyki pomieszczeń. Bardzo ważnym aspektem jest racjonalny dobór użytych materiałów, w tym aspekcie należy się zdać na doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w budowie domów prefabrykowanych. Ze swojej strony musimy również zwrócić uwagę na stosowane materiały, które są wyższej jakości! Każdy błąd związany z pozornymi oszczędnościami na materiałach, może powodować skutki z którymi Inwestorzy będą się borykać latami. Odradzamy podejście, gdzie nacisk jest na cenę budowy domu, a nie na jego jakość. My kierujemy się złotą myślą „Gorycz słabej jakości pozostaje na dłużej, niż słodycz niskiej ceny”.

Budynki prefabrykowane cechuje również nowoczesny design. Jako producent domów zajmujemy się również ich projektowaniem. Nasze Biuro Projektowe realizuje wykonanie projektu domu jaki sobie Państwo wymarzą. Nie mamy ograniczeń odnośnie wielkości, czy funkcjonalności. Stosujemy różnego rodzaju rozwiązania pozwalające na budowę budynków o dużej rozpiętości, z przewieszeniami, balkonami czy attykami.  Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych, a nie ukrywamy że lubimy podejmować się ambitnych i wymagających projektów. Każdy z zrealizowanych przez nas domów jest indywidualnie zaprojektowany zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami naszych Inwestorów.

A teraz coś co jest najważniejsze dla Państwa. Dlaczego budynki prefabrykowane są tańsze niż budowane w technologii murowanej? Ponieważ dzięki energooszczędności ich koszt późniejszego utrzymania jest niewielki! Należy mieć na uwadze, że prócz zazwyczaj występującego kosztu kredytu ponosi się koszty eksplantacji budynku, jego ogrzanie w okresie jesienno-zimowym. Im większy budynek tym wyższe rachunki. Natomiast dzięki wybraniu domu prefabrykowanego mądry Inwestor zyska dość znaczną kwotę do budżetu domowego, może to być nawet 150.000 złotych albo i więcej. Pieniądze nie wydane, to pieniądze zaoszczędzone! Wybierając dom prefabrykowany korzystają Państwo na tej decyzji przez wiele kolejnych lat.

Powyżej wymieniliśmy jedynie cztery pozytywne aspekty posiadania domu prefabrykowanego, a lista korzyści jest o wiele dłuższa. O kolejnych mogą się Państwo dowiedzieć z kolejnego artkułu zamieszczonego na naszej stronie, zaglądając na nasz fanpage lub kontaktując się z naszymi doradcami, do czego serdecznie zapraszamy!

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this