Blog

jakie pomieszczenia warto uwzględnić w projekcie domu

Jakie dodatkowe pomieszczenia warto uwzględnić w projekcie domu?

Decydując się na własny dom, mamy nieograniczone możliwości pod względem aranżacji. Dlaczego więc nie pozwolić sobie na sprytne rozwiązania? Możemy przecież dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb i stylu życia. To właśnie na etapie projektu, warto zaplanować dodatkowe funkcyjne pomieszczenia.

Gabinet, biuro lub biblioteka – spokój w domowym zaciszu

W dobie nowoczesnej technologii i coraz większej popularności pracy zdalnej, gabinet lub biuro staje się niezbędnym dodatkiem w domu. To miejsce, w którym możesz skupić się na swojej pracy, kreatywności lub rozwoju osobistym. Wyposażone w ergonomiczne meble i odpowiednie oświetlenie, biuro stanie się Twoim spokojnym azylem, sprzyjającym produktywności i koncentracji. Jeśli jesteś miłośnikiem książek i kolekcjonujesz wiele pozycji, warto rozważyć dodanie biblioteki. Będzie to idealne miejsce do przechowywania i eksponowania Twojej kolekcji książek, a także cichego czytania i relaksu.

 

gabinet, biuro, biblioteka

 

Pralnia i suszarnia – wszystko w jednym miejscu

Przez lata zdążyliśmy się przyzwyczaić już do tego, że najczęściej miejscem pralki jest łazienka lub kuchnia. Pralnia z suszarnią to marzenie wielu osób. Ma świetny potencjał. Odrębne pomieszczenie w którym można wygodnie przechowywać brudne rzeczy, detergenty, prać, suszyć, czy prasować może naprawdę być przydatne. Warto zastanowić się nad pralnią, szczególnie przy dużej rodzinie lub po prostu jeśli cenimy sobie wygodę posiadania oddzielnego pomieszczenia do tego typu celów. Należy zadbać, aby nasza pralnio-suszarnia była dobrze wentylowana. Obowiązkowo musi się tam znaleźć źródło ogrzewania tj. grzejnik lub ogrzewanie podłogowe.

 

pralnio-suszarnia w domu

 

Po prostu „Składzik”

Może znajdować się pod schodami lub w specjalnie wygospodarowanym miejscu, czy nawet wnęce. Jedno jest pewne – każda dodatkowa przestrzeń tego typu – nawet jeśli nie przyda się od razu – będzie na wagę złota wraz z upływem lat. Zabawki dziecięce, sprzęt sportowy, środki czystości, dekoracje sezonowe lub inne rzeczy, które nie mają swojego miejsca można przechowywać właśnie w składziku. Dzięki temu wszystko będzie uporządkowane, a ty zyskasz przestrzeń w domu.

 

pomieszczenie gospodarcze składzik

 

Spiżarnia

Spiżarnia to pomieszczenie dedykowane do przechowywania żywności, zapasów, przetworów, przekąsek i innych produktów spożywczych. Jest również świetnym miejscem do wstawienia dodatkowej lodówki, czy zamrażarki. Jest to szczególnie przydatne dla dużych rodzin lub dla osób, które lubią robić duże zakupy i potrzebują dodatkowej przestrzeni na przechowywanie. Dzięki odpowiednim półkom, regałom możesz stworzyć wymarzoną spiżarnię, w której zachowasz świeżość i aromat produktów spożywczych. To miejsce na pewno Cię zainspiruje do tworzenia pysznych potraw i eksperymentów z nowymi smakami. Gdzie najlepiej umiejscowić taki skarbiec, jak spiżarnia? Optymalnym wyborem będzie sąsiedztwo kuchni lub wiatrołapu. Idealne położenie to także obok garażu, chociażby ze względu na odpowiednią temperaturę. Dodatkowy atut „organizacyjny”, to możliwość wniesienia i ułożenia zakupów od razu po wejściu do domu.

 

spiżarnia w domu

 

Ogród zimowy – natura na wyciągnięcie ręki

W przeciwieństwie do poprzednich pomieszczeń funkcyjnych oranżeria jest jedyną w swoim rodzaju strefą odpoczynku. Ogród zimowy to pomieszczenie, które łączy wnętrze domu z naturą. Dzięki panoramicznym oknom i roślinom, które otaczają przestrzeń, możesz cieszyć się pięknem przyrody przez cały rok. Ogród zimowy to idealne miejsce do relaksu, picia porannej kawy czy czytania książki, dając Ci poczucie harmonii i spokoju. Decydując się na takie przedsięwzięcie należy uwzględnią optymalne warunki dla roślin. Niezbędne będzie ogrzewanie podłogowe, które tutaj sprawdzi się najlepiej. Dodatkowo, niezbędny będzie system wentylacji alby uniknąć zawilgocenia. Gdzie najlepiej zaplanować ogród zimowy? Może przylegać do ściany domu, być zbudowany w narożniku lub we wnęce ściany zewnętrznej. Najważniejsza jest odpowiednia izolacja cieplna.

 

ogród zimowy oranżeria

 

Pomieszczenie rekreacyjne

Jeśli lubisz spędzać czas na rozrywce i rekreacji w domu, warto rozważyć dodanie pomieszczenia rekreacyjnego. Może to być sala gier, sala telewizyjna, sala fitness lub bawialnia dla dzieci. Takie pomieszczenie może znajdować się w piwnicy lub na poddaszu.

pomieszczenie rekreacyjne: bawialnia, siłownia, sala gier

Sauna lub jacuzzi

Jeśli cenisz sobie relaks i wellness, dodanie sauny lub jacuzzi może być wspaniałym pomysłem. Tego rodzaju pomieszczenie pozwoli ci cieszyć się spa w domowym zaciszu.

 

Sauna lub jacuzzi wellness

 

Każde z tych miejsc ma swoje unikalne przeznaczenie, dostarczając komfortu, relaksu i rozrywki. Wybierz te, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom i zainspiruj się. Taki dom będzie prawdziwym azylem dla Ciebie i Twojej rodziny.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this